SAĞLIK BAKANLIĞI
Ankara İl Sağlık Müdürüne Ziyaret
22 Mayıs 2019 Çarşamba 19:04 
“ Sabider Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. „

        Sağlıkta Birlik Derneği (SABİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Necmeddin Tan ve SABİDER Başkan Yardımcısı Ekrem Kurşunbekiroğlu Ankara İl Sağlık Müdürü olarak göreve başlayan Prof. Dr. Mehmet GÜLÜM’ü makamında ziyaret etti. Gülüm’e yeni görevinde başarılar dileyen Ömer Necmeddin Tan, SABİDER hakkında bilgi verdi.

        KURUM OLARAK DESTEKLİYORUZ

        SABİDER’le yakından ilgilenen Prof. Dr. Mehmet GÜLÜM,  STK’ların güçlenmesinden yana olduklarını vurguladı.

        Prof. Dr. Mehmet GÜLÜM Kimdir ?

        1969 Şanlıurfa doğumlu olup, İlk ve Orta öğrenimini Urfa’da tamamlamıştır. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2004 yılında Harran Üniversitesinde Üroloji Uzmanlık Eğitimini tamamladı. Çocuk Ürolojisi ve Androloji alanları ile ilgilendi. 2013 yılında “Doçent” ve 2018 yılı Kasım ayında da "Profesör" unvanını aldı. Mehmet Akif Eğitim Araştırma Hastanesinde 2014-2015 yıllarında Hastane Yöneticiliği ve Başhekimlik görevlerini üstlendi. 22. Dönem Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı seçildi. 2015-2018 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Üroloji Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. 28 Şubat 2018'den 8 Mart 2019 tarihine kadar SBÜ. Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Başhekim olarak görev yapmıştır. 8 Mart 2019 tarihinden itibaren Ankara İl Sağlık Müdürü olarak görev yapmaktadır.

        Türk Üroloji Derneği, Türk Androloji Derneği ve Endoüroloji Derneğine üyelikleri vardır. Hali hazırda 5 Uluslararası/Ulusal kitapta bölüm yazarlığı, 30’u uluslararası, 37’si Ulusal dergilerde yayımlanmış makalesi ile 15’i uluslararası ve 50’si Ulusal Kongre ve Sempozyumlarda sunulmuş bildirisi vardır. “Hidroselde testis dokusunun difüzyon ağırlıklı manyetik rezonans değerleri” isimli çalışması ile 2011 yılında Alpay Kelami Birincilik Ödülünü almıştır. Bilimsel Tıp dergilerinde Hakemlik ve Yönetici Editörlük görevleri devam etmektedir. Evli ve 5 çocuk babasıdır.
Bu sitede yer alan bilgiler www.saglikdernegi.com adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.