Sağlıkta Birlik Derneği
Anasayfa | Künye | İletişim | Sağlıkta Birlik Derneği Ana Sayfan Yap Açılış Sayfası Yap | Sağlıkta Birlik Derneği sık kullanılanlara ekle Sık Kullanılanlara Ekle | Sağlıkta Birlik Derneği RSSRSS 22 Eylül 2020, Salı
Loading
SGK
Sabider Yeni SGK Başkanını Ziyaret Etti
16 Ocak 2020 10:23  |  Okunma: 661  | 
Facebook Paylas
“ Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlık görevine SGK Başkan Yardımcısı İsmail Yılmaz vekaleten atandı. „
 

        Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığı görevine atanan SGK Eski Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, SGK Başkan Yardımcısı İsmail Yılmaz’a Kurum Başkanlık görevini devretmişti.

        Sağlıkta Birlik Derneği (SABİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Necmeddin Tan ve yönetim kurulu üyeleri Sosyal Güvenlik Kurumu’nda (SGK) Kurum Başkanı olarak göreve başlayan İsmail Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Yılmaz’a yeni görevinde başarılar dileyen Tan, SABİDER hakkında da bilgi verdi. Görüşmede sağlık sektörü ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.


        İsmail Yılmaz Kimdir

        İsmail Yılmaz, 1971 yılında Yozgat’ta doğdu. Bursa Gemlik İmam-Hatip Lisesini bitiren Yılmaz, Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

        Yerel İdarelerde aldığı çeşitli görevlerin ardından, 2008 yılında SGK Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü Vekili, 2010 yılında SGK Eskişehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde İl Müdür Yardımcısı, 2011 yılında SGK Sigorta Primleri Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü, 2013 yılında SGK Yozgat Sosyal Güvenlik İl Müdürü, 2014 yılında SGK Sigorta Primleri Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2016 yılında SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürü olarak görevini icra etti.
İsmail Yılmaz, 2 Ocak 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile Sosyal Güvenlik Kurumuna Başkan Yardımcısı olarak atandı.

        Kurum Başkan Yardımcısı olarak görev yaparken Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı görevini vekaleten yürüten Yılmaz, evli ve iki çocuk babasıdır.
Bu sitede yer alan bilgiler Sağlıkta Birlik Derneği adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla

Yorum Yazın

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.
Copyright © 2020 Sağlıkta Birlik Derneği Ulusal Sağlık Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.