Sağlıkta Birlik Derneği
Anasayfa | Künye | İletişim | Sağlıkta Birlik Derneği Ana Sayfan Yap Açılış Sayfası Yap | Sağlıkta Birlik Derneği sık kullanılanlara ekle Sık Kullanılanlara Ekle | Sağlıkta Birlik Derneği RSSRSS 17 Mayıs 2022, Salı
Loading
SAĞLIK BAKANLIĞI
Engelli Raporları ve Kronik Hastaların İlaç ve Tıbbi Malzeme Temini Hakkında
15 Mart 2021 12:19  |  Okunma: 1001  | 
Facebook Paylas
“ Engelli Raporları ve Kronik Hastaların İlaç ve Tıbbi Malzeme Temini Hakkında Alınan Tedbirler Hakkında Yeni Duyuru „

Engelli Raporları ve Kronik Hastaların İlaç ve Tıbbi Malzeme Temini Hakkında Alınan Tedbirler Hakkında Yeni Duyuru Yayınlanmıştır.

Koronavirüshastalığı (Covıd-19) tüm dünya içın halk sağlığı tehdidi oluşturmakta ve Bakanlığımıztarafından yakından takip edilmektedir. Ülkemizde Dünya Sağlık Örgütü’nünönerileri de dikkate alınarak gerekli önlemler alınmaktadır. Hastalığınülkemizde yayılımının önüne geçilmesi amacıyla bilim kurulu konuyla ilgilidüzenli olarak toplanmakta ve değerlendirmeler yapmaktadır. Bu bağlamda sağlıkraporları konusunda yeniden değerlendirme yapılmıştır. 

Süresi 01.01.2020 sonrasında dolmuş süreli engelliraporlarının ikinci bir talimata kadar geçerli kabul edileceğinin belirtildiği19.08.2020 tarihli duyurumuzun (Duyuru 1) ikinci maddesi 15.03.2021 tarihiitibarıyla yürürlükten kaldırılmıştır. Bu tarihten itibaren sağlık hizmetsunucularınca bahse konu raporların yenilenme talepleri karşılanacaktır.


İlgili dosyaya ulaşmak için tıklayınız.
Bu sitede yer alan bilgiler Sağlıkta Birlik Derneği adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla

Yorum Yazın

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.
Copyright © 2022 Sağlıkta Birlik Derneği Ulusal Sağlık Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.