Sağlıkta Birlik Derneği
Anasayfa | Künye | İletişim | Sağlıkta Birlik Derneği Ana Sayfan Yap Açılış Sayfası Yap | Sağlıkta Birlik Derneği sık kullanılanlara ekle Sık Kullanılanlara Ekle | Sağlıkta Birlik Derneği RSSRSS 17 Mayıs 2022, Salı
Loading
MEDULA
MEDULA HASTANE Hizmet Kayıt Sürecinde Yapılacak Değişiklikler
14 Haziran 2013 12:53  |  Okunma: 4743  | 
Facebook Paylas
“ Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü tarafından Medula_Hastane hizmet kayıt sürecinde yapılacak değişiklikler hakkında duyuru yayımlandı. „

T.C.

SOSYAL GÜVENLİKKURUMU BAŞKANLIĞI

Hizmet Sunumu GenelMüdürlüğü

13.06.2012

DUYURU

MEDULA HASTANE HİZMETKAYIT SÜRECİNDE YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER HAKKINDA DUYURU

 

Kurumumuz Medula uygulamalarıperformans iyileştirme çalışmaları devam etmekte olup, gelişen teknolojiye göreyazılımlarımız ve donanımlarımız sürekli güncellenmektedir.

Bu kapsamda Medula Hastane HizmetKayıt web servisinin daha etkili ve izlenebilir bir şekilde hizmet verebilmesiiçin; servis üzerinde güvenlik ve performans ile ilgili değişiklikler yapılmış,kontroller eklenmiş ve servis test ortamında yeni adresine taşınmıştır. Serviseerişim yöntemi daha güvenli bir yöntem olan ws-security olarak değiştirilmiş;kullanıcı adı ve şifrelerde değişiklik yapılmamış olup, kullanılan kullanıcıadı ve şifrelerle işlem yapılabilecektir.

Servisin veri yapısında zorunlu olanve olmayan alanların belirtilmesi için; servisin XSD’ sinde de görülebilecekbir dizi açıklama servis XSD’ sine eklenmiştir. Bu değişikliklerin dışındaservisin genel yapısında, işleyiş mantığında ve çağrım biçiminde bir değişiklikyapılmamıştır. Servisteki bu değişikliklere geçiş ve test için ekte gönderilenkullanım kılavuzundan yararlanabilirsiniz.

Servise erişim için aşağıdakiadresleri kullanabilirsiniz.

Test:http://saglikt.sgk.gov.tr/medulaws/services/HizmetKayitIslemleri

Gerçek ortam: https://medula.sgk.gov.tr/medula/hastane/hizmetKayitIslemleriWS

Yeni Hizmet Kayıt servisine geçiş için son tarih 30 Haziran 2013olup, bu tarihe kadar geçiş yapmayan sağlık hizmet sunucularının eski HizmetKayıt servisini kullanamayacakları önemle duyurulur.

Konu ile ilgili sorularınızıiçin: xml@sgk.gov.tr

Bilgilerinizi rica ederim.

 

Duyurunun aslı içintıklayınız

Duyurunun eki için tıklayınız

Bu sitede yer alan bilgiler Sağlıkta Birlik Derneği adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla

Yorum Yazın

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.
Copyright © 2022 Sağlıkta Birlik Derneği Ulusal Sağlık Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.