Sağlıkta Birlik Derneği
Anasayfa | Künye | İletişim | Sağlıkta Birlik Derneği Ana Sayfan Yap Açılış Sayfası Yap | Sağlıkta Birlik Derneği sık kullanılanlara ekle Sık Kullanılanlara Ekle | Sağlıkta Birlik Derneği RSSRSS 23 Ocak 2020, Perşembe
Loading
SAĞLIK BAKANLIĞI
TİTCK Başkan Yardımcısına Ziyaret
15 Ekim 2017 20:47  |  Okunma: 1465  | 
Facebook Paylas
“ Recep Uslu Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkan Yardımcısı oldu. „


        Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Başkan Yardımcılığına getirilen Recep Uslu’ya SABİDER yönetim Kurulu Başkanı Ömer Necmeddin TAN hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Sabider Başkanı yeni görevinde sayın Uslu’ya  başarılar diledi, hayırlı olması temennisinde bulundu.


Recep USLU Kimdir ?


27.04.1983 yılında Samsun Bafra’da doğdu. Ortaokulu Bafra İmam Hatip Lisesinde, liseyi Muradiye Yavuz Sultan Fen Lisesi’nde tamamladı. 2004 yılında Ankara Üniversitesi Elektronik Mühendisliği’nin Tıp Elektroniği alanından mezun oldu.


Askerlik görevini 2005 yılında İstanbul Küçükyalı’da Levazım Maliye Eğitim Merkez Komutanlığı’nda yaptı.

2006 yılının başında Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi – Tıbbi Aygıtlar Bakım Onarım Merkezi’ne (TABOM) mühendis olarak başladıktan sonra sırasıyla Başmühendis Yardımcısı ve Başmühendislik görevlerinde bulundu.


2012 yılı Haziran ayında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun kuruluşunu müteakip Tıbbi Cihaz Etüd Proje ve Koordinasyon Dairesine Mühendis olarak başlayan Recep USLU aynı dairede Klinik Mühendislik Birim Sorumlusu olarak görev yaptıktan sonra 2015 yılı Eylül ayında Tıbbi Cihaz Sektörel Hizmetler Daire Başkanlığı’na getirildi.


2016 yılı Nisan ayından itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü Tıbbi Cihaz Daire Başkanı olarak görev yapan Recep USLU 2017 yılı Eylül ayından itibaren Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nda Tıbbi Cihaz ve Kozmetik Ürünler Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca 2012 yılından bu tarafa Türk Standardları Enstitüsü’nde Medikal Teknik Komitesi üyesidir.


İngilizce ve Arapça bilen Recep USLU evli ve bir çocuk babasıdır.

Bu sitede yer alan bilgiler Sağlıkta Birlik Derneği adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla

Yorum Yazın

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.
Copyright © 2020 Sağlıkta Birlik Derneği Ulusal Sağlık Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.