Sağlıkta Birlik Derneği
Anasayfa | Künye | İletişim | Sağlıkta Birlik Derneği Ana Sayfan Yap Açılış Sayfası Yap | Sağlıkta Birlik Derneği sık kullanılanlara ekle Sık Kullanılanlara Ekle | Sağlıkta Birlik Derneği RSSRSS 22 Eylül 2020, Salı
Loading
SAĞLIK BAKANLIĞI
Sabider’den Sağlık Hizmetleri Genel Müdürüne Ziyaret
11 Aralık 2018 12:01  |  Okunma: 1167  | 
Facebook Paylas
“ Sabider Başkanı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tekin’i ziyaret etti. „

Sağlıkta Birlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Necmeddin TAN, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Genel Müdür olarak atanan sayın Prof. Dr. Ahmet Tekin’i makamında ziyaret etti. Hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Sabider Başkanı yeni görevinde sayın Tekin’e başarılar diledi.

Prof. Dr. Ahmet Tekin Kimdir

1972 Karaman doğumlu olan Tekin, ilk, orta ve lise eğitimini Karaman’da tamamlayarak 1996 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

1996-1997 yılları arasında Karaman Adliye-Cezaevi Kurum hekimliği yaptı. 1998 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi AD.’ da araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2004 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi AD. da Genel Cerrahi uzmanı oldu ve bir yıl süre ile özel bir hastanede uzman hekim olarak çalıştı. 2005 -2006 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi AD.’da uzman araştırma görevlisi olarak görev yaptı. 2006 yılında Yrd.Doç.Dr.olarak ataması yapıldıktan sonra 2006-2007 yıllarında Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Uygulama ve araştırma merkezinde solid organ(Karaciğer, Böbrek ve Pankreas) nakli konusunda eğitim aldı. 2010 yılında Doçent ünvanı alan Tekin, 2012-2015 yılları arasında Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde Başhekim yardımcılığı görevini yürüttü ve 2015 yılında da aynı kurumda Başhekimlik görevine atandı. Bu görevinin yanı sıra eşzamanlı olarak Organ Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünü de yürütmüştür.

 22.10.2018 Tarihi itibarı ile atandığı Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine devam etmektedir. Birçoğu uluslararası dergilerde olmak üzere 100’ün üzerinde yayımlanmış makalesi ve araştırma yazısı bulunan Tekin, evli ve üç çocuk babasıdır.
Bu sitede yer alan bilgiler Sağlıkta Birlik Derneği adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla

Yorum Yazın

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.
Copyright © 2020 Sağlıkta Birlik Derneği Ulusal Sağlık Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.