Sağlıkta Birlik Derneği
Anasayfa | Künye | İletişim | Sağlıkta Birlik Derneği Ana Sayfan Yap Açılış Sayfası Yap | Sağlıkta Birlik Derneği sık kullanılanlara ekle Sık Kullanılanlara Ekle | Sağlıkta Birlik Derneği RSSRSS 17 Mayıs 2022, Salı
Loading
SAĞLIK BAKANLIĞI
Covid-19 (SARS-CoV-2 Enfeksiyonu)
14 Ağustos 2020 09:56  |  Okunma: 1516  | 
Facebook Paylas
“ Covid-19 Test Fiyatları İçin Duyuru „

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI 

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü


Covid-19 (SARS-CoV-2 Enfeksiyonu)


06.07.2020 tarih ve 23642684-010.99-E.1013 sayılı Makam Oluru ile yürürlüğe konulan Kamu Sağlık Hizmetleri Fiyat Tarifesinde yer alan S908115- Covid-19 (SARS-CoV2) Reverse Transkriptaz PCR testi ile S908116 - Covid-19 (SARS-CoV-2) İzolasyonuişlemlerine ilişkin; 

1- Yurt dışı seyahati yapacak olan kişilere (giden/gelen), profesyonel sporcularınmüsabakalar öncesi olası şüphe ve taramalarında ve/veya mevzuatla zorunlu tutulan hallerdeCovid-19 tanısı için yapılacak Covid-19 (SARS-CoV-2) Reverse Transkriptaz PCR testiKamu Sağlık Hizmetleri Fiyat Tarifesi’nde belirlenen fiyatlar üzerinden Bakanlığımızcaruhsatlandırılmış Mikrobiyoloji laboratuvar ruhsatı olan tüm kuruluşlar tarafındançalışılabilecektir. 

2- Covid-19 PCR testi çalışan laboratuvarların dış kalite kontrol çalışmaları HalkSağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yapılır veya yaptırılabilir. 

3- Her testin sonucu Bakanlıkça belirlenen sistem üzerine işlenecektir. Test sonuçlarınıBakanlıkça belirlenmiş bildirim sistemine girmeyen sağlık kuruluşları hakkında gerekli yasalişlem yapılacaktır. 

4- Bakanlığımız ihtiyaç olması halinde ilgili laboratuvarların kapasitelerinin %10’unugeçmeyecek şekilde ve ücretsiz çalışılması koşuluyla test gönderebilecektir. 


Bu bağlamda yukarıda belirtilen hususlar çerçevesinde işlem tesis edilmesi ve ilinizdebulunan tüm sağlık kurum/kuruluşlarına gerekli bilgilendirmenin yapılması hususunda; 


Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

 

İlgili dosyaya ulaşmak için tıklayınız.
Bu sitede yer alan bilgiler Sağlıkta Birlik Derneği adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla

Yorum Yazın

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.
Copyright © 2022 Sağlıkta Birlik Derneği Ulusal Sağlık Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.