Sağlıkta Birlik Derneği
Anasayfa | Künye | İletişim | Sağlıkta Birlik Derneği Ana Sayfan Yap Açılış Sayfası Yap | Sağlıkta Birlik Derneği sık kullanılanlara ekle Sık Kullanılanlara Ekle | Sağlıkta Birlik Derneği RSSRSS 17 Mayıs 2022, Salı
Loading
SAĞLIK BAKANLIĞI
Hes Kodu
19 Ekim 2020 12:17  |  Okunma: 1209  | 
Facebook Paylas
“ HES Kodu toplu taşımada ve konaklama tesislerinde zorunlu olacak „

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞISAĞLIK BİLGİ SİSTEMLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
HES Kodu Zorunlu Hale Geldi

Toplu Taşımada HES Kodu Zorunlu Hale Geldi
Güvenli sosyal hayatın en temel anahtarı haline gelen HES Kodu, toplu taşıma ve konaklama tesislerinde de zorunlu hale geldi.
İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine
 "Şehir içi toplu ulaşımda HES kodu sorgulama" ve "Konaklama tesislerinde HES kodu zorunluluğu" konulu iki ayrı genelge gönderdi.
Şehir içi toplu ulaşımda "HES kodu sorgulama" genelgesi kapsamında; şehir içi toplu ulaşım araçlarında kişiye özel elektronik/akıllı seyahat kart sistemleri, Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasına entegre olacak.


Temaslı Olanın Kartı Askıya Alınacak
Entegrasyon ile Covid-­19 tanılı ya da temaslısı olanların varsa kişiselleştirilmiş seyahat kartları, izolasyon süresi boyunca otomatik olarak askıya alınacak.
Covid-­19 tanılı ya da temaslısı olan ve izolasyonda olması gerektiği halde toplu ulaşım aracı kullananlar hakkında suç duyurusunda bulunulacak.


Tüm Konaklama Tesislerinde HES Zorunlu
"Konaklama tesislerinde HES kodu zorunluluğu" genelgesi kapsamında kamu ve özel tüm konaklama tesislerine kabullerde HES kodu zorunluluğu getirildi.
HES kodu sorgulaması müşterilerin konaklama tesisine kabulü sırasında yapılacak, yapılan sorgulama sonucunda herhangi bir risk bulunmayan kişilerin tesise kabul işlemleri gerçekleştirilecek.

İlgili dosyaya ulaşmak için tıklayınız.
Bu sitede yer alan bilgiler Sağlıkta Birlik Derneği adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla

Yorum Yazın

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.
Copyright © 2022 Sağlıkta Birlik Derneği Ulusal Sağlık Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.