Sağlıkta Birlik Derneği
Anasayfa | Künye | İletişim | Sağlıkta Birlik Derneği Ana Sayfan Yap Açılış Sayfası Yap | Sağlıkta Birlik Derneği sık kullanılanlara ekle Sık Kullanılanlara Ekle | Sağlıkta Birlik Derneği RSSRSS 17 Mayıs 2022, Salı
Loading
Sektör
2021 TTB HUV KATSAYI LİSTESİ
24 Aralık 2020 08:41  |  Okunma: 1416  | 
Facebook Paylas
“ 2021 Yılı TTB HUV Katsayı Listesi „

TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ

2021 Yılı TTB HUV Katsayı Listesi Belirlendi
        Ülkemiz genelinde, özel sağlık hizmetlerinin 2021 yılı ücretlerinin hesabında uygulanacak TTB-HUV Katsayısı Listesi, birliğimize iletilen tabip odaları önerileri ve 9 Aralık 2020’de çevrimiçi gerçekleştirdiğimiz TTB-HUV Danışma Kurulu toplantımızda alınan görüş ve önerileri ışığında TTB Merkez Konseyi tarafından belirlenmiştir.
2021 yılı katsayıları belirlenirken, geçmiş 6 yılda olduğu gibi, T.C. Kalkınma Bakanlığı’nın illerimizi sosyoekonomik gelişmişlik düzeylerine uygun şekilde yaptığı gruplandırma dikkate alınmış ve buna göre illerimiz 6 bölge olarak değerlendirilmiştir. 2021 yılı katsayılarının tespitinde, 6 bölgenin 2020 yılı içinde uygulanan katsayılarına eşit oranda (%17,07) artış uygulanmıştır. Bu şekilde, aynı bölgede bulunan illerin katsayısının eşit olması sağlanmıştır. Bu uygulama ile illerin katsayısının eşit olması gerçekleştiğinden, yaptığımız eşit artış dışında ek bir düzeltme işlemine gidilmemiştir.
2021 yılı HUV katsayılarında önceki 6 yılda olduğu gibi, virgülden sonra iki hane (ve 2. hane rakamında yuvarlama) uygulamasına devam edilecektir.
Özel sağlık kuruluşlarının kendi bünyelerinde çalışan hekimlerimizin ücretlerinde yapacakları 2021 yılı düzenlemelerinde, bu katsayı artışı oranının dikkate alınacağına olan inancımızı koruyoruz.
 Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarız

İlgili dosyaya ulaşmak için tıklayınız.
Bu sitede yer alan bilgiler Sağlıkta Birlik Derneği adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla

Yorum Yazın

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.
Copyright © 2022 Sağlıkta Birlik Derneği Ulusal Sağlık Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.