Sağlıkta Birlik Derneği
Anasayfa | Künye | İletişim | Sağlıkta Birlik Derneği Ana Sayfan Yap Açılış Sayfası Yap | Sağlıkta Birlik Derneği sık kullanılanlara ekle Sık Kullanılanlara Ekle | Sağlıkta Birlik Derneği RSSRSS 17 Mayıs 2022, Salı
Loading
Sektör
ÖZEL HASTANELER YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK ÖZETİ
02 Nisan 2022 11:46  |  Okunma: 577  | 
Facebook Paylas
“ Yönetmelikte Yapılan Değişiklik Özeti „

ÖZEL HASTANELER YÖNETMELİĞİ
DEĞİŞİKLİK ÖZETİ;

·  Yönetmelikteki “Kadro Tahsisi” ibaresi “Kadro Devri” olarak değiştirildi. Bakanlık özel sağlık kurum ve kuruluşları için kadro tahsis etmeyecek fakat özelin kendi içinde il içi-dışı becayiş yapmasına planlama dahilinde izin verecek.
·  İmar planında “özel sağlık alanı” ve  “sağlık tesisi yapılabilir olmak koşuluyla eğitim tesisleri alanı”  yazılı olan alanlarda sağlık tesisi yapılmasına izin verilecek.
·  Özel hastanelerde kardiyoloji veya kardiyovasküler cerrahi uzmanlık dalları için çalışma şekline ( Kadrolu-Kadro Dışı Geçici) bakılmaksızın yalnızca bir uzman hekim bulunduğunda ilgili yoğun bakım ünitesi (Koroner Yoğun Bakım ve KVC Yoğun Bakım) kurulması zorunluluğu kaldırıldı.
·  Tıbbi malzemelerde ve İlaçlarda RAYİÇ BEDEL tavan fiyat uygulaması yönetmeliğe eklendi. Özel hasta ve sağlık turizmi hastalarında ilaç ve tıbbi malzeme faturalandırmalarında RAYİÇ BEDEL istenebilecek. İçecek, kitap, gazete, telefon…vb hizmetler için piyasa rayiç bedel şartı kaldırıldı
·  Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık dalında hizmet verecek genel hastanelerde en az iki hasta odası bulundurma şartı kaldırıldı. İsteyen genel hastane yönetmeliğe uygun iki psikiyatri hasta odası yapabilecek.
·  YÜRÜRLÜK TARİHİ 02.04.2022

SABİDER Başkan Yardımcısı Sn.Hüseyin SÖYLEMEZ tarafından hazırlanmıştır.


Bu sitede yer alan bilgiler Sağlıkta Birlik Derneği adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla

Yorum Yazın

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.
Copyright © 2022 Sağlıkta Birlik Derneği Ulusal Sağlık Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.