Sağlıkta Birlik Derneği
Anasayfa | Künye | İletişim | Sağlıkta Birlik Derneği Ana Sayfan Yap Açılış Sayfası Yap | Sağlıkta Birlik Derneği sık kullanılanlara ekle Sık Kullanılanlara Ekle | Sağlıkta Birlik Derneği RSSRSS 17 Mayıs 2022, Salı
Loading
Sektör
SABİDER ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
22 Ocak 2022 10:51  |  Okunma: 241  | 
Facebook Paylas
“ Sektörde Birlik Ve Beraberliği Sağlamak, Ortak Dili Hâkim Kılmak İçin kurulan SABİDER faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. „

Sağlıkta Birlik Derneğinin çalışkan ve son derece başarılıTrakya Bölge temsilcisi Gülcan Arıcan, sektör ziyaretlerine Çorlu ve LüleburgazBelediye Başkanlarıyla devam ederken derneğin adını sıkça duyuruyor. SektördeBirlik Ve Beraberliği Sağlamak, Ortak Dili Hâkim Kılmak İçin kurulan SABİDERfaaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.
Resmi kurumlar ile sektördeki kişiler arasındakiköprü görevini gönüllülük esasıyla yürüten Sağlıkta Birlik Derneği (SABİDER)Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Necmettin Tan, “7 bölgede ve 23 ilde temsilcisiolan ulusal bir dernek olan Sağlıkta Birlik Derneği (SABİDER); 9 yıldır sağlıkalanında faaliyet göstererek, herhangi bir ayırım yapmadan sektörde bütüntarafları temsil etmekte ve sağlığın her alanında çalışma yapmaktadır. Genç vedinamik bir yönetim kadrosu olan derneğin yönetim kurulu ve üyeleri bu işinmutfağında olan ve halen aktif olarak sektörde yer alan kişilerden oluşuyor.
Resmi kurumlar ile sektördeki kişiler arasındakiköprü görevini gönüllülük esasıyla yürüten SABİDER’in temel kuruluş amacı ise;sektörde birlik ve beraberliği sağlamak, ortak dili hâkim kılmak. Derneğimizbugün itibariyle hastanelerde, tıp merkezlerinde görev yapan medikal muhasebe,insan kaynakları, kalite, satın alma ve özel sigorta/anlaşmalı kurum yetkilisiüyelerinin da katılımıyla yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.
Tan, “Ayrıca biz SABİDER olarak, sağlığın heryönünü temsil etmeye çalışıyoruz. Biz sektörün kamuya karşı tercümanı oluyoruz.Sektörün sorunlarını kamuya iletiyoruz ve daha sonra da bu sorunlara hepbirlikte çözüm arıyoruz. Çalışmalarımız kamu, tüzel ayrımı gözetmedensağlıktaki tüm alanları kapsamaktadır. Yani, sadece özel hastaneler değil,üniversite hastaneleri, kamu hastaneleri, tıp merkezleri… O yüzdenfaaliyetlerimizde herhangi branş veya sınıf belirlemiyoruz. Biz, geneli temsiletmeye çalışıyoruz. Sorunları ayırmadan tüm paydaşları bir arada dinleyip, aynımasa etrafında oturup, ortaya çıkan sorunları çözmek için çalışmalar yapıyoruz.Ankara bazında Temsilciliklerimiz aracılığıyla her yere ulaşamaya çalışıyoruz.Sorunları çözmek için 9 yıldır sayısız toplantılar ve ziyaretler yaptık”şeklinde konuştu.
Sadece sektör için değil kamu için çok önemli kazanımlarsağlanmasına neden olduklarını, çünkü kamu mevzuatının hantallığındankaynaklanan sorunlar, sektörü sıkıntıya soktuğu gibi kamuyu da yıprattığınıbelirten SABİDER Yön.Kur.Başkanı Tan,” SABİDER sektör ile kamu arasındasağlıklı iletişimi sağlayan, sıkıntıların çözümü noktasında önemli çalışmalaryapan, sektörde marka değeri olan bir sivil toplum örgütü haline gelmiştir” dedi.
Bu sitede yer alan bilgiler Sağlıkta Birlik Derneği adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla

Yorum Yazın

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.
Copyright © 2022 Sağlıkta Birlik Derneği Ulusal Sağlık Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.