Sağlıkta Birlik Derneği
Anasayfa | Künye | İletişim | Sağlıkta Birlik Derneği Ana Sayfan Yap Açılış Sayfası Yap | Sağlıkta Birlik Derneği sık kullanılanlara ekle Sık Kullanılanlara Ekle | Sağlıkta Birlik Derneği RSSRSS 30 Mayıs 2020, Cumartesi
Loading
Sektör
Bakanlıkta bir istifa daha!
29 Ağustos 2013 14:51  |  Okunma: 3521  | 
Facebook Paylas
“ Sağlık Bakanlığı’nın yönetim kademesindeki değişim sürüyor. Bakanlığa bağlı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Hasan Çağıl’ın görevden alındığı belirtildi. „


Sağlık Bakanlığı’nın yönetim kademesindeki değişim sürüyor. Bakanlığa bağlı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Hasan Çağıl’ın görevden alındığı belirtildi.Bakanlığın teşkilat yapısının 2011 yılında sil baştan değişmesinin ardından kurulan Kamu Hastaneleri Kurumu’na iki yıla yakın zamandır başkanlık eden Çağıl’ın görevden alınmasının, Bakanlığın yönetim kademesinde gerçekleşen değişimin bir parçası olduğu ifade ediliyor. Bakanlık yetkilileri ise, Çağıl’ın görevden alınmasının “henüz resmiyet kazanmadığını” ifade etti.


ÖNCEKİ İSTİFALAR

Ocak ayında kabinede gerçekleşen değişiklik ile Bakanlık koltuğuna oturan Mehmet Müezzinoğlu, kendi ekibini oluşturmaya başlamıştı. Nisan ayında Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Mustafa Aksoy istifa etmiş, bu göreve müsteşar yardımcılarından Turan Burgaz getirilmişti. Aksoy’un istifasına, sağlık kuruluşlarının tabelaları ile Bakanlık logosundan geçici olarak kaldırılan “T.C” ibaresinin yol açtığı öne sürülmüştü. Aksoy’un istifasının ertesi günü de Müsteşar Yardımcısı İsmail Demirtaş görevden alınmıştı.


TOPLANTI TRAFİĞİ

Öte yandan Bakan Müezzinoğlu da başta kurum başkanları olmak üzere Bakanlığın üst düzey yöneticileriyle son bir haftada bir dizi toplantı gerçekleştirdi. Bakanlığın yönetim kademesindeki değişimlerin önümüzdeki iki ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. Görevden alınan Çağıl'ın da müsteşar yardımcısı olarak görevlendirilebileceği konuşuluyor. 


Kaynak: Akşam
Bu sitede yer alan bilgiler Sağlıkta Birlik Derneği adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla

Yorum Yazın

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.
Copyright © 2020 Sağlıkta Birlik Derneği Ulusal Sağlık Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.