Sağlıkta Birlik Derneği
Anasayfa | Künye | İletişim | Sağlıkta Birlik Derneği Ana Sayfan Yap Açılış Sayfası Yap | Sağlıkta Birlik Derneği sık kullanılanlara ekle Sık Kullanılanlara Ekle | Sağlıkta Birlik Derneği RSSRSS 21 Şubat 2020, Cuma
Loading
Sektör
Sabider Trabzon Bölge Hastaneleri Toplantısı
28 Kasım 2018 14:09  |  Okunma: 674  | 
Facebook Paylas
“ Özel İmperial Hastanesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Sağlıkta Birlik Derneği İstişare Toplantısı Trabzon’da yapıldı. „
İlgili Foto Galeri

Özel İmperial Hastanesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Sağlıkta Birlik Derneği İstişare Toplantısı Trabzon’da yapıldı.

Bir otelde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Sağlıkta Birlik Derneği (SABİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Necmeddin Tan, “Sabider ailesi olarak 7 bölgede 50’ye yakın temsilciliği olan bir dernek olarak hizmet sunan ve hizmeti satın alan paydaşları Trabzon’da bir araya getirmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Beş yıldır sağlık alanında faaliyet gösteren derneğimiz herhangi bir ayırım gözetmeden bütün tarafları bütün branşları kapsayan çalışmalarla bütün tarafları temsil etmektedir. Sağlığın her alanında çalışmalar yapmaktayız” dedi.

“Bu tür toplantıları önemsiyoruz”

Özel İmperial Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Cemil Bayarslan da bu tür toplantıların önemli olduğunu belirterek “Kuşkusuz ki dernek başkanımızın da belirttiği gibi aracı görevi görerek bizi bir araya getiren iletişimimizi sağlayan derneğimize teşekkür ediyoruz. Çağımızda hepinizin de farkında olduğu gibi iletişimin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Ancak bu iletişimi kurabilmenin de en sağlıklı yollarından birisi de ortak dil olması gerektiğini düşünüyoruz, bunu önemsiyoruz. Bunun ne kadar yoruma az aramızdaki iletişimin ne kadar ihtiyaç duyduğu ve ne kadar her yerde geçerli olduğunu sağlarsak bunu yapabilirsek bunun bizim iletişimimiz açısından da önemli olduğunu düşünüyorum. Bunun içinde bu toplantıların çok önemli olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

Tıbbı Malzeme Kurumu Başkan Yardımcısı Recep Uslu da kurumuyla ilgili bir sunum yaparken, daha sonra Trabzon Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Aydın Gedikli söz aldı.

"Yılda 1 katrilyon TL sağlık ödemesi söz konusu"

Trabzon Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Aydın Gedikli, Trabzon’da kurum olarak yılda 1 katrilyon TL'lik sağlık ödemelerinin söz konusu olduğunu söyledi. Gedikli "Toplumumuzun tamamı genel sağlık sigortası kapsamı içerisine alınmıştır. Genel sağlık sigortası, vatandaşların hastalık ve sağlıkla ilgili korunması, karşılaştıkları veya karşılaşacak oldukları risklere karşı sağlık hizmetini sunmak amacıyla getirilen bir sistemdir” dedi.

Konuşmaların ardından günün anısına Sağlıkta Birlik Derneği Yönetim kurulu Başkanı Ömer Necmeddin Tan tarafından konuşmacılara plaket takdim edildi.
Bu sitede yer alan bilgiler Sağlıkta Birlik Derneği adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla

Yorum Yazın

Yorum yazabilmeniz için Üye Girişi yapmanız gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.
Copyright © 2020 Sağlıkta Birlik Derneği Ulusal Sağlık Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.